top of page

Реставрація

Це сукупність рятувальних, відновлювальних і консерваційних процесів та технік за для збереження творів мистецтва.

У живописі консервуються та реставруються художні твори виконані в різній техніці на текстилі, дереві, металі, склі або іншій основі: темпера, олійний живопис, акрилова і змішана техніка.

При консервації та реставрації творів живопису усувається деформація основи та в цілому її зміцнюють; укріплюється фарбовий шар; усуваються пізні нашаруання (зафарбовування); поверхня очищається від забруднень; стоньшується лаковий шар; ґрунтуються і ретушуються втрати малюнку; проводиться дезінфекція та дезінсекція.

При реставрації скульптур також очищується поверхня від забруднень та залишків клею або інших склеюючих речовин; проводяться полірувальні роботи; оновлюється рельєф скульптури; корегуються та/або виготовляються втрачені частини сюжету; відновлюються кольори поверхні.  

Крім скульптури, це можуть бути старовинні вази, меморіальні стели й, наприклад, пам'ятні дошки, балясини, постаменти і т. д.

 

Отже, системна реставрація це комплекс робіт із детального вивчення компонентів виготовлення , збереження твору мистецтва та розробці найоптимальнішої концепції та відповідних методів індивідуальної реставрації Вашої пам’ятки.

White Brush Strokes

ПРОЦЕС

Всі Ваші витвори мистецтва необхідно правильно зберігати, а ті що пошкоджено реставрувати. Час минає, а пам’ятки культури або Вашої родини живуть допоки ми доглядаємо за ними.

Ми розглядаємо кожен твір мистецтва окремо і пристосовуємо наші методики, щоб задовольнити як Ваші потреби, так і потреби картини, скульптури та ін.

У реставрації творів образотворчого мистецтва використовуються різні методи дослідження: цифрове фото високої роздільної здатності, фото в інфрачервоному й ультрафіолетовому випромінюванні, рентгеноскопія, хімічний аналіз зразків фарби і спектральний аналіз, також велике значення мають створення належних умов зберігання і транспортування предмета мистецтва.

01

КОНСУЛЬТАЦІЯ

Щоб дізнатись стан Вашого художнього твору та способи його збереження – пишіть нам через форму зворотного зв’язку або замовте зворотний дзвінок.

Художник-реставратор проведе детальну візуальну експертизу твору мистецтва та консультація у нашій студії, на Вашій локації або телефоном при умові відправки фото.
Консультація в студії – безкоштовна.

02

ЕКСПЕРТИЗА

Ми ретельно вивчаємо кожен твір мистецтва, перед тим як розпочати процес реставрації. Проводимо детальний аналіз стану фарби, полотна та ступінь пошкоджень, далі визначаємо методи та матеріали, які будуть використані в процесі реставрації.

Для нас кожне полотно - це окрема історія, що потребує індивідуального підходу та комбінацій оптимальних методик та технік реставрації.

03

ПРОПОЗИЦІЯ

Після завершення експертизи ми відправляємо Вам рекомендації щодо реставрації, оформлені у вигляді пропозиції. В ній буде зазначено список необхідних робіт, приблизні строки виконання та їх вартість. Після виконання реставраційних робіт Вам будуть надані рекомендації з подальшого догляду та способів збереження твору мистецтва.

04

РОБОТА

Після схвалення Клієнтом пропозиції ми починаємо комплексний процес реставрації з фотофіксацією всіх етапів процесу.

Час виконання роботи безпосередньо залежить від стану та розміру твору складності та обсягу реставраційних робіт. Деякі твори мистецтва можуть бути завершені всього за один тиждень, тоді як іншим може знадобитися кілька тижнів через складний характер проблем збереження.

bottom of page